Úvod » Kronika lidu LIPENského » Grilovačka

Odměna za práci

publikováno 05.10.2009 (aktualizováno 10.10.2009)

Protože nejen prací je člověk živ (i když naše činnost není vlastně práce v pravém slova smyslu) byl jednohlasně schválen návrh udělat si radost v podobě grilovaného masíčka a točeného pivíčka.

Termínem akcičky byl dohodnut datum 5.7.2009. Jen tak pro zajímavost 5. červenec je dle gregoriánského kalendáře 186. dnem v roce a do konce roku zbývá 179 dní. 5. července 1990 byl také podruhé zvolen prezidentem republiky Václav Havel nebo 5. červenec 1997 byl počátkem intenzivních dlouhodobých dešťových srážek, které vyvolaly rozsáhlé povodně na značné části Moravy, ve východních Čechách, v povodí Orlice a horního Labe. Zaplaveno bylo 536 měst a obcí v 34 okresech. A v neposlední řadě je 5. červenec Státním svátkem – Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Možná na počest těchto událostí, možná prostě jen, tak jsme se tedy v tento den sešli u Luptáků na ,,ranči,,.

Postupně jsme se trousili na místo grilování, až se nás postupně sešlo něco okolo 30, děti nevyjímaje. Naloženo a posléze na gril položeno bylo 5 kg krkovičky a naražen 50 litrový soudek Budvaru. Množství masa i piva se posléze ukázalo jako nedostatečné a tudíž musel přijít na řadu ještě nějaký záložní buřtík a dalším, tentokráte již lahvovým pivem nás zásobila místní benzínová čerpací stanice. Po celou dobu nás zpěvem za doprovodu kytary nebo harmoniky bavil Lupen, ke kterému se postupně přidávali ostatní účastníci akce. Ten popadl prstové činely, ten vozembouch a další třeba jen lžíce nebo tamburínu. No veselo bylo moooc .

Ale abych nezapomněl na něco hooodně důležitého. V průběhu veselice došlo k jedné anketě. A moc důležité anketě. Každý měl za úkol navrhnout název našeho spolku a posléze se o každém návrhu hlasovalo. Již si nevzpomínám na všechny návrhy, ale jisté je to, že zvítězil název LIPEN (o historii názvu si můžete přečíst na jiném místě stránek). Z toho plyne, že 5. červenec si může připsat další událost – oficiální vznik našeho spolku LIPEN.

Obrázky k článku

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Masopustní vyhláška č. 1/2017
Masopustní vyhláška č. 1/2017

Kalendář akcí

« 08 / 2018 »
Po Út St Čt So Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
Nejlevnější povinné ručení


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz