Úvod » Kronika lidu LIPENského » Dětský den

Dětský den 2009

publikováno 05.10.2009 (aktualizováno 10.10.2009)

 DĚTSKÝ DEN – LETEM SVĚTEM 2009

V neděli 7. června proběhl Den dětí na Lipně, tentokrát na téma „Letem světem“. Během poznávací trasy se děti seznámily s několika státy.
 
A jakými zeměmi se letělo?
V Japonsku přivítaly děti sličné a úslužné Geiši rýží, ze které se hůlkami „lovili“ gumoví medvídci, v Norsku si trpěliví rybáři nechali pochytat rybičky, Jamajským very happy boys bylo nutné uplést nové dredy a v Holandsku děti pomáhaly pilným a laskavým hospodyňkám převážet sýr do větrného mlýna a kličkovat s ním mezi tulipány. V zemi uhrančivých a nesmlouvavých Turků se prohazovaly šišky skrze díru v kadibudce, v Kanadě, kolébce hokeje, se pod dozorem vytrénovaných sportovců střílelo na bránu. Veselé Rusky místo vodky vítaly děti matrioškami, které se musely rozložit a opět složit dohromady. Nejveseleji bylo v Mexiku, kde se za živého zpěvu a hravých tónů kytary (obojí doprovázeného hýkáním osla) házelo kroužky na obrovský kaktus.
 
Cesta končila na fotbalovém hřišti, kde Spojené státy americké trénovaly děti v army stylu, a to střílením ze vzduchovky. Také Česká republika zde měla své zastoupení. Pod dohledem borců z co nevidět slavného týmu děti absolvovaly fotbalový trénink ve střelbě na bránu.
 
Všichni účastníci obdrželi balíček pro radost, buřta na opečení a limonádu zdarma, vyřádili se na skákacím hradu a zatančili si při živé hudbě loučovické skupiny Next Chapter. Kapelu později nahradilo vystoupení DJ Palmiče, který pouštěním hitů, nejen z doby dřívější, potěšil většinu diváků. Chvílemi bylo na „parketu“ plno. Počasí nám tentokrát přálo, bylo hodně veselo a všichni se moc dobře bavili.
 
Akce vznikla díky finanční a materiálové podpory těchto subjektů: Obec Lipno nad Vltavou, Základní kynologická organizace Lipno nad Vltavou, LIPNO SERVIS s.r.o., Marina Lipno Resort s.r.o, Lipno Point, Lipenská zemní s.r.o., Pizzerie Milano, Půjčovna lodí 7a – Petra Palmová, Jan Staněk, Elektropráce – Petr Březina, Autoservis – Karel Straka, Maloobchod Loučovice – Pavel Hron, Miroslav Vítek.
Všem za jejich příspěvek velice děkujeme.

 

Obrázky k článku

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Masopustní vyhláška č. 1/2017
Masopustní vyhláška č. 1/2017

Kalendář akcí

« 07 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz