Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Kronika lidu LIPENského » Lipenský 7boj

Lipenský 7boj - LIPEN Lipnu ostudu neudělal

publikováno 24.01.2010 (aktualizováno 15.02.2010)

Dne 23. 1. 2010 se v areálu fa Lipno servis konal 0 ročník  ,,Lipenského sedmiboje“ určeného pro zástupce ,, Svazku lipenských obcí“. Do závodu se přihlásilo celkem 9 družstev z celého regionu Lipenska. Za obec Lipno nad Vltavou se zúčastnil LIPEN ve složení: kapitán- Zdeněk Furik, Jan Lupták, Petr Palma, Petr Stýblo, Romana Fencová, Jindra Longauerová, Petra Luptáková, náhradník Jaroslav Šafář, rozhodčí Rudolf Zbín ml. a maskotem byl oslík Honzík. Samozřejmě, že jsme kolem sebe měli i realizační team v čele s ,,farářem Ovarem“, který nám před závody požehnal.  Až do úplného začátku sedmiboje byly veškeré disciplíny pro všechny družstva utajené, takže nikdo nemohl dopředu trénovat.  Po krátkém úvodním slovu organizátorů a seznámením s disciplínami se všechny teamy společně pustili do první soutěžní disciplíny, kterou bylo shazování PET lahví s vodou ostatním teamům pomocí sněhových koulí. Po této kolektivní soutěži se teamy rozešli na jednotlivá stanoviště, kde na ně čekali další soutěží jako: chytání rybiček, přetahování lanem, běh na sněžnicích, lidské spřežení, střelba na branku a kládoběh.  Asi nejnáročnější disciplínou pro naše družstvo bylo přetahování lanem a lidské spřežení. Po absolvování všech disciplín nás čekala ještě jedna soutěž, kterou musel absolvovat jeden člen teamu.  Bylo těžké vybrat toho nejlepšího kandidáta na soutěž ,, jedlík,, . V této již poslední disciplíně měl vybraný jedinec z každého družstva za úkol co nejrychleji sníst 10 nožiček párků, 3 krajíce chleba a vypít půllitr piva. Za naše družstvo se obětoval Honza Lupták, který v této náročné soutěži skončil na nádherném druhém místě.  Po krátké pauze došlo na vyhlášení výsledků. Na závody jsme šli s tím, že ,,vlezeme na bednu“ a sami sebe jsme nezklamali. Nevím, zda to bylo tím, že jsme do soutěží dali vše nebo požehnáním, které nám bylo uděleno, ale skončili jsme na krásném druhém místě před teamem  V.Brod 1 a za teamem Loučovic. Odměnou za naše snažení nám byl dárkový koš, vouchery do bazénu a na sjezdovku a velký raut v ,,hříbku,, u Sportcentra.  Děkujeme organizátorům z Lipno servisu za skvěle připravený program a těšíme se na ostatní  teamy v příštím ročníku 7boje.

  Samozřejmě děkujeme i našemu pomocnému personálu a zejména pak naší vrchní svadleně Petře Stropkové za ušití vlajky.

Pořadí družstev :

1. místo Loučovice
2. místo Lipno nad Vltavou
3. místo Vyšší Brod (první družstvo)
4. místo Vyšší Brod (druhé družstvo)
5. místo Nová Pec
6. místo Frymburk
7. místo Stožec
8. místo Černá v Pošumaví
9. místo Ktiš

A otázka na závěr. Víte proč jsme tak dobří? Prostě nám se daří.

Obrázky k článku

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Masopustní vyhláška č. 1/2017
Masopustní vyhláška č. 1/2017

Kalendář akcí

« 10 / 2019 »
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery