Úvod » Kronika lidu LIPENského

Kuriozní plavidla 2010

publikováno 16.12.2011

Dne 4.9.2010, první zářijovou sobotu se konal 38. ročník splouvání kuriozních plavidel po Vltavě z Vyššího Brodu do Rožmberka nad Vltavou. Spolek LIPEN reprezentoval naši obec ve středověkém duchu. Jedenáctičlenná skupinka oděna do vlastnoručně vyrobených oděvů vikingských vojáků, jejich žen a jednoho Gala Obelixe vyrazila na vodu pod vyšebrodskou vyrovnávací nádrží pár minut po zaznění symbolického houkání vlakové soupravy za ohromného burácení bubnu a písně „KELTI JDOU“. Konkurence byla veliká, dohromady se plavby účastnilo 19 plavidel. A bylo se na co koukat. Asi proto byly břehy podél Vltavy obsazené diváky k prasknutí. Do cíle dorazily všechny posádky skoro bez újmy. A jak to vlastně všechno dopadlo? Díky největšímu sponzorovi – budějovický Pardál – byly ceny pro každou posádku. Ale na stupně vítězů se mohly vyšplhat pouze 3 nejlepší. Naše posádka mezi nimi nechyběla. Za krásné druhé místo z devatenácti děkujeme našemu skvělému týmu v čele s „rejžou“(J.Lupták), Čurdou (Z.Furik), Eddou (L.Fenc), Bobkem (J.Stropek) a Ovarem ( Jiří Stropek), kteří celé plavidlo připravili a pak celé posádce, která plavidlo sestavila a reprezentovala. Už nyní se těšíme na příští ročník.